Home » Genel » Tv – Lcd – Led – Plazma Tv Servisi

Tv – Lcd – Led – Plazma Tv Servisi

Tv-servis.

.

.

.

LCD – PLAZMA – TV TAMİR SERVİSİ

MERKEZ SERVİS TEL : 444 1 865 

0212 433 00 63 | 0216 550 1 391

0555 819 65 50 | 0555 819 65 55

Tv servisi | Lcd servisi | plazma servisi | Led tv servisi | tv tamir servisi | tv arıza servisi

Televizyon, uydu, projeksiyon, Lcd, Led Tv servisi

  

Dünyada 1900 lü yıllar başlarında başlayan, Türkiye’de 1900 lü yılların 2. yarısında yaygınlaşmaya başlamıştır. Önceleri 1 tek kanal ile başlayıp yıllarca onlarla idare ederken daha sonra özel televizyon kanallarının çıkmasından sonra uydu ve Televizyon sektörü başlı başına bir branş / sektör olmuş dolayısı ile uydu servisleri ve Televizyon servisleri piyasada yerini almıştır. özellikle digital uydu sistemlerinin bir çığ gibi artmasından sonra Tv servisi hizmetleri daha sonra yerli tv platformların oluşmasının ardından, iyiden iyiye bir sektör olmuş ve zamanla da Servis 34 Grup Teknik gibi işinde uzman ve profesyonel ekipler ile Lcd tv servisi, 3D tv servisi, plazma tv servisi, tüplü tv arıza ve servisi hizmetleri vermek üzere hizmetlerine devam etmektedir. Bu amaçla şirket olarak hizmet verdiğimiz markalardan bazıları Arçelik tv servisi, beko tv servisi, vestel televizyon servisi, seg tv servisi, ithal markalardan Sony tv / televizyon servisi, Panasonic Tv /televizyon servisi, Samsung tv / televizyon servisi, Lg tv servisi gibi markalara hizmet vermektedir. Servis34 uydu ve Televizyon servisi. 444 1 865

Televizyonunuz çalışmıyor sa / göstermiyor sa ? ( televizyon arızaları )

  • Elektrik fişini kontrol ediniz
  • Uydu sistemi kullanıyorsanız uydu receiver çıkışını ve tv girişini kontrol ediniz
  • Kablolu tv kullanıyorsanız, kablo giriş ve çıkışlarını kontrol ediniz.
  • Digitürk veya Dsmart kullanıyorsanız, sırası ile elektrik kablolarınızı, uydu kablolarınızı ve receiver smart kartınızı kontrol ediniz
  • Cihazlarınızın elektrik fişini çekerek 1-2 dk. sonra tekrar takınız

             

                 

Sony tv servisi | toshiba tv servisi | panasonic tv tamiri | arçelik tv tamiri | beko tv servisi | profilo tv servisi | samsung tv servisleri | LG tv servisi | televizyon tamiri | tv tamir servisi

                      

Sony Lcd tv servisi Samsung lcd tv servisi LG lcd tv servisi Arçelik Lcd tv servisi
Siemens tv servisi sunny tv, ITT tv servisi
Vestel Lcd tv servisi Beko Lcd tv servisi Profilo tv servisi panasonic lcd tv servisi

Televizyon arızaları;

Televizyonlarınız çeşitli arızalar yapabilir, Bunlardan bazıları; Görüntü gelmemesi, Sinyal gelmemesi, Ses vermemesi yada aşırı ses yapması, çanak antenden ses gelmemesi, yada uydu cihazından görüntü yada ses gelmemesi, ses yada görüntünün gelip gelip gitmesi, televizyonunuzun scart kablosunun yada elektrik kablosunun görev yapmaması, televizyonun yeşil ışıktan kırmızı ışığa geçmemesi, yada hiç açılmaması, on-off düğmesinin yada kanal düğmelerinin çalışmaması ve tv yada uydu kumandanızın çalışmaması olarak sayılabilir.

LCD Televizyon nedir.

LCD TV nedir?
Bir çeşit panel televizyondur. ‹ki panel arasında bulunan likit kristal maddesinden oluşan ekran oldukça incedir. Arka kısmındaki beyaz floresan ışığının ön tabaka sayesinde kırılmasıyla görüntü verir. Televizyonlardan bilgisayar ekranlarına, dijital saatlerden cep telefonlarına birçok cihazın ekranında bu teknolojiden faydalanılmaktadır. Günümüzdeki LCD’ler TFT LCD’dir. (Thin Film Transistor) lcd tv servisi

Ekran boyutları yeterince büyük müdür?
LCD televizyonların ekran boyutları 13 – 65 inç arasında değişir. Son dönem LCD’lerin boyutları plazmalara yaklaşsa da eş boyutlu modellerde LCD’ler pahalıdır. 42 inç ve altı boyutlardaki TV taleplerinizde sonuç ürünlerdir.

LCD televizyon bilgisayar monitörü olarak kullanılır mı?
LCD televizyonların hemen hepsi bilgisayar monitörü olarak kullanılmaya elverişlidir. Bunun için televizyonda DVI girişi veya analog RGB girişi denilen bağlantıların olması yeterlidir.

Ekonomik midir?
LCD televizyonlar plazmalara göre daha az enerji tüketirler. Ayrıca plazmalara göre daha uzun ömürlüdürler. LCD’lerin ömrünü belirleyen arka lambalar 60 bin saate kadar dayanabilir ve değiştirilebilirler. Plazma ekranların son jenerasyonları 60 bin saati taahhüt ederken, eski jenerasyonlar 30 bin ömürlüdür.

Panel Televizyon Nasıl Kurulur?

Taşırken dikkat edin!
LCD ve plazma televizyonlar eski tüplü televizyonlardan daha ince ve hafiflerdir. Bu nedenle tüplü televizyonlara göre daha narindirler. Taşırken kutuyu çarpmamaya dikkat etmenizde yarar var.

Nereye yerleştireceğinize karar verin!
Televizyonunuzu TV sehpasının üzerine yerleştirebileceğiniz gibi duvara ya da tavana da asabilirsiniz. Opsiyonel olarak sunulan askı aparatlarını kullanabilirsiniz. Ancak güneş ışığı alan ortamlarda plazma televizyonların yansıma yapacağını aklınızdan çıkartmayın.

Televizyonunuz direkt güneş ışığı almasın!
Panel televizyonunuz direkt güneş ışığının altında kaldığında tek probleminiz yansıma olmayacaktır. Güneş ışığı ekran kalitesini zamanla bozabilir. Ayrıca güneş ışığı televizyonun olması gerektiğinden daha fazla ısınmasına yol açabilir.

Kalorifer peteklerinden uzak durun!
Televizyonu kalorifer peteklerine yakın yerleştirirseniz, fazla sıcaklık televizyona zarar verebilir ve ömrünün kısalmasına neden olabilir.

Kablolara dikkat!
Eğer televizyonunuzu duvara asmayı düşünüyorsanız, öncelikle kabloların durumunu göz önüne alın. Aksi takdirde, televizyondan sarkan kablolar görüntü kirliliği yaratacaktır. Kabloları duvarın içinden geçirebilirsiniz. Eğer eviniz buna müsait değilse sarkan kabloları özel kılavuz kutularıyla kapatabilirsiniz.
 tv tamir servisi

Nasıl kurulur?
Bir panel televizyonu kurmak, tahmin ettiğinizden daha kolay bir süreçtir. Kutusundan çıkarttığınız televizyonu fişe bağlamak, çalışması için yeterlidir. Dikkat etmeniz gereken; uydu, DVD oynatıcı gibi bağlantıları doğru girişlerden gerçekleştirmek olacaktır. Ancak kurulumlar için servislerden destek istemeniz önerilir. Lcd tv montajı

    UYDU,  DİGİTÜRK  ARIZA SERVİSİ – D SMART tamir SERVİSİ

      Montaj ve kurulumu için lütfen hemen arayınız  

       

Tüm Branşlarda Tüm İstanbul’a Servisimiz Mevcuttur

Şirketimiz Yalnızca garantisi bitmiş ürünlere servis vermektedir

Bölge  (İstanbul Avrupa & Anadolu)

444 1 865

  Gsm 

 Avrupa Yakası Merkez Servis Tel.

 0212 433 00 63

  0 539 737 75 53

 Şişli-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Levent-Sarıyer

0212 234 0 444

  0 555 819 65 50

 Avcılar-Beylikdüzü-Yakuplu-Büyükçekmece

 0212 634 84 00

  0 549 433 40 43

 İstanbul Anadolu yakası Servisi

  0216 550 1 391

0 555 819 65 55

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: